Neden Hemsire.gen.tr üyesi  olmalıyım?
   
 CV bırakmak için üye olmanız gerekmektedir.
Üye Olmak İstiyorum
     Hemşire Talep Formu


Tuğba Aygül

 DUYURULAR
Web sitemiz yeni şekliyle yayına girmiştir..istek ve önerilerinizi lütfen bizimle paylaşınız..

 ANKET 
Hastalığınız Durumunda, Tedavi Olmak İçin Hangi Kurumu Tercih Edersiniz?
 özel hastaneler
 devlet hastaneleri
 ssk hastaneleri
 diğer
 bitkisel ilaçlarla hiçbirine gitmeden

 E-BÜLTEN
 E-Bültenimize mail adresinizi ekleyerek gündemi takip edebilirsiniz.
  E-Mail
 
Evde Hemşirelik Hizmetleri
Konusunda tecrübeli, diplomalı ve profesyonel çalışanlarımızla evde uygulanmasında sakınca bulunmayan reçeteli tedaviler.

 
İlaç Uygulamaları

Konusunda tecrübeli, diplomalı ve profesyonel çalışanlarımızla evde uygulanmasında sakınca bulunmayan reçeteli tedaviler.

Enjeksiyon

- İ.M. ( Kas içi kalçadan, bacaktan )
- İ.V. ( Damardan )
- S.C. ( Derialtı )
- İ.D. ( Deri içi )

Serum Takma ve Takibi

Doktor istemine göre solüsyon tek başına veya içine ilaç karıştırılarak uygulanır.

Evde uygulamalarda gelişebilecek komplikasyonlara karşı dikkatli olunmalı ve profesyonel destek alınmalıdır.

İdrar Sonda Uygulaması (Foley/Prezervatif)

Uzun süre yatağa bağımlı hastalarda idrar yapmada zorluklar meydana gelebilir. Bakım yapanlar kasların gevşemesi için perine (makat ve çevresi) üzerine sıcak termofor konulabilir.

Musluk açılıp hastaya su sesi dinletilebilir. Bunlara rağmen hasta idrarını yapamıyorsa doktora başvurulmalıdır.

Ayrıca sürekli yatan hastalarda böbrek taşı oluşumu sıktır. Hastanın düzenli sıvı alımını takip etmek gerekir. Bu durumu engellemek için yatakta aktif ve pasif egzersizler yaptırmak gerekir.

Hastanın durumuna göre idrar sondası taktırılmalıdır. Bu uygulama enfeksiyon riski taşıdığından mutlaka sonda uygulama sırasında sterilizasyon kurallarına önem verilmelidir!

Beslenme Sondası Uygulaması

Bu uygulama bilinç kaybı, felç, yutma güçlüğü, yemek yemeyi etkileyen bazı ağız ve diş hastalıklarında, koma gibi kişinin normal beslenemediği durumlarda özel olarak
hazırlanan besin içeriklerinin özel bir hortum olan nazogastrik sonda (mide sondası) ile hastaya verilmesidir.

Kanser, felç veya kısmi felç gibi bazı hastalıklarda, hastanın bilincinin kapalı olduğu durumlarda, katı besinleri yutamadığı durumlarda hasta yine beslenmek zorundadır ve bu beslenmeyi sağlamak için özel yöntem ve besin içerikleri kullanılır.

Lavman Uygulaması

Devamlı yatan hastalarda dışkılama alışkanlığı değişebilir. Bakım yapan kişi hastanın dışkısının rengine, kıvamına ve sıklığına dikkat etmelidir.

Her sabah verilecek bir bardak ılık su, kuru erik veya kayısı suyu kabızlığı önlemede etkili olacaktır. Önlenemeyen kabızlıklara çözüm olarak Lavman uygulanabilir.

Kan Alma

Evinizden ya da işyerinizden çıkamayacak durumdaysanız, sürekli yaptırmak zorunda olduğunuz kan testleri varsa; deneyimli ve yetkin personeller ile bu hizmet ayağınıza getirilebilir.

Pansuman ve Yara Bakımı

Ameliyat Sonrası Pansumanlar

Yatak Yaraları

Yatağa bağımlı hastalarda sürekli yatmaya bağlı olarak, özellikle kilolu (obez) hastalarda yatak yarası daha çabuk oluşur. Bu tür hastalarda 2 saatte bir pozisyon değiştirilmelidir. Yatak çarşaflarının kırışıksız olması gerekir.

Ayrıca kilolu hastalarda hareket isteği azalacağı için dengeli beslenmesine ve yeterli sıvı almasına dikkat etmek gerekir.

Hastaların derisine kesinlikle alkol veya kolonya sürülmemeli, bunlarla masaj yapılmamalıdır.

Hastanın derisi daima temiz ve kuru tutulmalıdır. Egzersiz yaptırılmalı, böylece yatarken basınç altında kalan bölgelerde yeterli kan akımı sağlanmalıdır.

Tüm bu uygulamalar sonunda yine de yatak yaraları oluşabilir. Bu durumun önüne geçmek için havalı yataklar da son yıllarda bu amaçla kullanıma girmiş ve yaygınlaşmıştır. Ayrıca doğru pansuman ciddi öneme sahiptir.

Diyabetik Ayak Bakımı

Her gün ayaklarınızı ılık su ve sabunla yıkayınız. Özellikle parmak aralarınızı mutlaka yumuşak bir havlu ile kurulayınız.

Ayak tırnaklarınızı keskin bir tırnak makası ile kısa olamamak şartıyla dikkatlice ve düz kesiniz.

Ayaklarınızda renk değişikliği, kızarıklık, kesik, su toplaması olup olmadığına bakınız. Lastiksiz olmak şartıyla her gün temiz çorap giyiniz. Çorabın ayağı sıkmamasına ve pamuklu olmasını dikkat ediniz.

Asla sıcak su torbası ile ayaklarınızı ısıtmaya çalışmayınız. Ayaklarınızı ısıtmak için soba, elektrikli ısıtıcı ve kalorifer peteklerine fazla yaklaşmayınız.

Ayaklarınızda his kaybı olduğundan dolayı oluşacak olası yanıkları ve hasarları hissetmeyebilirsiniz.

Doğru olan ayak bakımınızı, düzenli bir şekilde yaptıracağınız ve sterilizasyona, temizliğe dikkat edilen bir klinik tercih etmenizdir.

Aksi takdirde kullanılan ve steril olmayan malzemelerden Hepatit B, Hepatit C ve AIDS kapma riskiniz yüksektir.

Ostomi Bakımı

Kolostomi - ürostomi - ostomi torbaları ve bu torbalara ait adaptörler ile yardımcı bakım ürünlerinin temini ve bakım desteğini özel eğitim almış sağlık personelimizle sunuyoruz.

Kulak Yıkama

Sıklıkla kulak tıkanması şikâyeti olan hastalarda önerilen sık olarak kulak temizlenmesi işleminin tıkanmaya yol açmadan yapılmasıdır. Kulağı temizlemek için kulak pamukları (Q-tips) kullanmamalıdır.

Dış kulak yolunda, “buşon” denilen salgının temizlenmesi için uygulanır. Bazen dış kulak yolundaki yabancı cisimlerin çıkarılmasında da kullanılabilir.

 Köşe Yazıları
   
Melek Kılıç
Çocuklarımızı Bulaşıcı Hastalıklardan Koruma Yolları
Uzm. Pedagog Belgin Temur
Dadı, Bakıcı Ve Bebek
Prof .Dr. Olcay Neyzi
Bebek Ve Çocuk Sağlığı
Tuğba Aygül
Anne Bak ‘’vapur‘’
Nesime Güzel
Kadın Sağlığı Toplumsal Cinsiyet Ve Şiddet
Filiz Şeker
Çocuk Dünyaya Geldiğinde Nelere Dikkat Edilmeli?
Asude Oflaz
Doğum Öncesi Eğitimlerin Önemi
Burada Yazmak İstermisiniz?
Burada Yazmak İstermisiniz?

Hemsire.gen.tr Damla İnsan Kaynakları Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. ne bağlı bir sitedir. Damla İnsan Kaynakları Ltd. Şti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu, 19/04/2012 tarihli 100 sayılı izin belgesiyle faaliyet göstermektedir. 4904 sayılı Türkiye İş Kanunu gereğince iş arayanlardan menfaat sağlanması ve ücret alınması yasaktır.
İstanbul özel istihdam büroları derneği
Babysitter - Bakıcı - Bebek bakıcı - Bebek bakıcısı - Cam balkon - Çocuk bakıcısı arıyorum - Dadı rehberi - Dadınız - Çocuk bakıcısı - Danışmanlık rehberi - Danışmanlık şirketleri - Dans - İş İlanları, Eleman İlanları - Ev personeli - E-bakıcı - Evde bakım - Hamile - Hastabakıcı - Hemşire - Huzurevi - İmaj danışmanlık - Medyum- Organizasyon - Online dadı - Özel şoför - Sevgililer günü - Site ekle - Temizlikçi bayan - Temizlik - Yaşlı bakıcısı - Yatılı bakıcı - Yatılı eleman - Yatılı eleman - Yuva rehberi - Aile danışmanlığı - Doğum fotoğrafları - İstanbul temizlik şirketleri - Şengen vizesi - Otel - Tatil -